Göz Kapağı Estetiği

Blefaroplasti Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Göz Kapağı ve göz çevresinde oluşan deformasyon, sarkma ve torbalanma gibi durumların cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemlerle giderilmesine Göz Kapağı Estetiği adı verilmektedir.Göz Kapağı Estetiği yaptırmak istiyorsanız öncelikle mutlaka bir estetik plastik cerrahi uzmanına başvurarak bu operasyona uygun olup olmadığınızı öğrenmelisiniz. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi bu estetik operasyonda da öncelik mevcut kusurların giderilerek doğal bir görünüm elde edilmesidir.

Göz Kapağı Estetiğinde Uygulanan Yöntem ve Sonrası  

Göz kapakları yaşlanmanın en belirgin şekilde görüldüğü yerlerdir. Göz kapağında bulunan deri diğer bölgelere göre daha hassas ve ince yapıdadır. Bu sebeple deformasyon daha belirgin boyutlarda olur.

Göz Kapağı Estetiğinde uygulanan cerrahi yönteme Blefaroplasti adı verilir ve bu yöntem ile Göz Kapağı cildinde oluşan sarkma, torbalanma gibi deformasyonlar giderilebilir.

Göz Kapağı Estetiği diğer estetik operasyonlara nazaran daha basit bir uygulamadır. Alt ve üst göz kapaklarında uygulanabilen blefaroplasti ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleştirilir.  Göz kapağı estetiği ortalama 1 ya da 2 saat sürer. Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur. Uygulanan cerrahi operasyondan sonra gözleriniz açık olur fakat göz kapaklarınızın üstünde dikişli bölgeleri muhafaza edebilmek için ince küçük özel bantlar olur. Bu dikişler de ortalama 5 gün içerisinde alınabilir duruma gelir.

Göz Kapağı Estetiğinde İyileşme Süreci 

Ameliyat sonrasında doktorunuzun da tavsiye edeceği ilaçları düzenli kullanmanız, yatarken başınız yüksekte yatmanız ve Göz Kapağı üzerine soğuk kompres uygulamanız gibi basit önlemler ile ameliyat sonrası süreç çok rahat geçecektir. Günlük rutininize tam olarak dönemezseniz de ağır hareketler olmadığı sürece dışarıya çıkabilirsiniz. Gözlerinizde operasyon nedeni ile oluşan yaraları mümkün olduğunca muhafaza edebilmek ve gözlerinizde hassasiyetin artmasını önleyebilmek için dışarıya çıktığınızda güneş gözlüğü kullanmanızı tavsiye ederiz. Göz kapaklarınızın iyileşme süreci 6 ila 7 ay arasında fiziksel durumunuza göre değişiklik gösterir. Bu süre zarfında gözleriniz doğal görünümüne kavuşur.

TOP