Gıdı Estetiği

Boyun Germe Ameliyatı

Boyunda, gıdı denilen bölgede yağ birikintileri gıdıda şekil bozukluklarına sebep olabilir. Bunun için hastalarda gıdı aldırma işlemi eğer ciltte çok aşırı sarkma yok ise, lazer liposuction yöntemi ile yapılmaktadır. Bu işlem yağları eritirken aynı zamanda ciltte sıkılaştırma sağlamaktadır. Herhangi bir cerrahi kesi olmadan, boyun germe ameliyatı yapılmadan yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Boyun bölgesi deformasyonlarında boyun germe yönteminin mi, yağ aldırma yönteminin mi uygun olduğuna plastik cerrahlar tıbbi tecrübelerine dayanarak karar vermektedir.

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Yağ alımı yeterli ise, operasyon lokal anestezi ile veya sedasyon ile ameliyathane koşullarında gerçekleştirilebilir. Ameliyat sonrasında, boyun bölgesinde özel bir boyun korsesi kullanılacaktır. Korsenin kullanım süresi doktorunuz tarafından size belirtilecektir.

Boyun germe ameliyatlarında doktorun tecrübesi ve gıdı yağ alımı konusunda uzmanlığı, ayrıca deri elastikiyeti önemlidir. Doktorunuz, sizin yağlarınıza ve derinizin sarkmalarına, kırışıklıklarına göre ameliyatın yöntemine karar verecektir.

Gıdı bölgesi problemleri için ayrıca fokuslu ultrason, mezoterapi, altın iğne rf tedavisi ya da çene konturunun dolgular ile belirginleştirilmesi gibi mededir.ikal estetik uygulamalar da uygun hastalarda sonuç verebilmektedir.

TOP