Fokuslu Ultrason

Ameliyatsız Yüz Germe

Fokuslu Ultrason Uygulaması Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işleminde kullanılan Fokuslu Ultrason yani HIFU (High Intensed Focused Ultrasound) Derinin Dermis ve SMAS tabakalarında termal koagülasyon gerçekleştirerek etkin yüz kaldırma, sıkılaştırma ve güvenli vücut şekillendirme sağlayan, yüksek odaklı ultrason sistemidir. Farklı kartuş derinliklerine sahip baslıkları (1,5 - 3 - 4,5 - 6 - 9 ) sayesinde cilt altında güçlü termal koagülasyon oluşturur. Bunun sonucunda etkin yağ parçalamayla vücudun doğal şekil almasını sağlar. Ayrıca diğer başlıklarıyla da yüzde sıkılaştırma ve kaldırma olanağına imkan verir.

Fokuslu Ultrason Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Fokuslu Ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi uygulamasında ultrason başlık cilde değdirilerek işlem yapılır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm, 3 mm ve 1,5 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Fokuslu Ultrason Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Kaç Seans Uygulanır?

Uygulama tek seans olarak uygulanır.  

Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultraformer uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre 30 - 45 dakika arasında sürmektedir.

Fokuslu Ultrason Uygulaması Acı Hissedilirmi?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık '' iğne batması " gibi tanımlanmaktadır. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle fokus ultrason un ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Fokuslu Ultrason Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultraformer sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum bir kaç saat sonra normale dönmektedir.

HIFU, fokus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakasının erken safhada, ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kollajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini sağlamaktadır.

Uygulama kimler için uygundur?

Cildin gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler ultraformer için uygun adaylardır. Özellikle 30 - 65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır.

Uygulama Kimlere Yapılmaz?

1. Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu ( herpes virüs) olan kişiler
2. Vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunanlar
3. Yara iyileşmesine engel olan bir hastalığı olanlar
4. Çocuklar ve Hamileler
5. Otoimmün hastalığı olanlar
6. Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar
7. Pıhtılaşma bozukluğu olanlar

TOP