Meme Küçültme

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı memeden yağ, meme dokusu ve deri çıkartılarak daha küçük, şekilli ve dik bir meme sağlar. Aynı zamanda meme başı çevresindeki deriyi (areola) çapını da küçültmemizi sağlar. Bu areola, meme başı (nipple) çevresinde bazen daha koyu bir deri oluşturur. Amaç vücudun diğer kısımlarıyla uyumlu ve daha sağlıklı bir meme görünümü elde etmektir.

Büyük ve ağır memelere sahip olmak pek çok kadını fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız eder. Büyük memelerin artmış ağırlığı sırt ve boyun ağrılarına, deri tahrişlerine, iskelet bozukluklarına hatta nefes alma problemlerine yol açar. Genç kızlar ve kadınların çoğu memelerinin büyüklüğü hakkında zaten bilinçlidir. Bu probleme sahip kadınlar için meme küçültme operasyonu yapılabilir.

Muayeneniz esnasında doktorunuz ayrıntılı tıbbi durumunuzu sorgular ve daha önce geçirmiş olabileceğiniz operasyonları öğrenir. Sizi muayene ederek operasyon sonrası bekleyebileceğiniz görünümü ve meme başının yeni yerini ve memenin olası boyutlarını gösterir.

Meme küçültme ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için bir plastik cerrahi uzmanına başvuvunuz.

TOP