Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun Dolgusu Nedir?

Burun yüz anatomisinin bütünlüğünde önemli bir belirleyicidir. Yüzün dikkati çeken özelliğidir ve yüz estetiğinin başlıca belirleyicisidir. Eğer burnun şekli, estetik olarak memnun edici ve yüz ile uyumlu ise, dikkatler gözlerin güzelliğine yoğunlaşır. Buna karşın, şekli iyi olmayan bir burun dikkatleri gözlerin üzerinden alır ve yüz can sıkıcı olarak görünebilir.

Son zamanlarda Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği işlemi yaygın olarak yapılmaktadır. Burada önemli olan uygun olan hastayı seçmektir. Uygun hastalarda estetik burun ameliyatına gerek kalmadan, yüz gençleştirmede kullanılan hyaluronic acid içeren dolgular ile buruna küçük dokunuşlar yaparak olumlu sonuçlar alınabilmektedir..

Burun Dolguları özellikle hafif kemeri olan, burun ucu düşük, ince derili, burnu büyük olmayan hastalarda işe yarar. Aynı zamanda estetik burun ameliyatından korkan hastalar için de iyi bir seçenek olabilir. Burun Dolguları yapılırken burun anatomisinin çok iyi bilmek gerekir. Burun derisi çok iyi kanlanan, damarların birbiriyle ağ yaptığı bir yapıdır. Bu yüzden burun dolgularının çok dikkatli yapılması gerekir. Aksi halde istenmeyen bazı durumlarla karşılaşılabilmektedir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Burun dolguları ortalama 1 sene ile 2 sene arasında kalıcılığa sahiptir.

TOP