Göz Altı Işık Dolgusu

Hyalüronik Asit Tedavisi

Gözaltı Işık dolgusu nedir?

“Gözaltı Işık dolgusu” cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren bir konsepttir. Bu içerik hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır.

Ürünün içeriğinde bulunan hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Yani doğal bir şekerdir. Bu madde hücre büyümesinde önemli rol oynar. Cilt içinde, kaslarda ve kemiklerde, özellikle eklemlerde bulunur. Hyalüronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar. Genç yaşlarda cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için yeterli olan hyalüronik asit miktarı yaşamız ilerledikçe azalır. Hyalüronik asit, kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir. Bu nedenle enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir.

Neden Işık dolgusu yaptırmalıyız?

Hyalüronik asit vücutta üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir madde. Bu madde birçok besinden alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının yeterli olmadığını gösteriyor. Ayrıca yaş ilerledikçe vücuttaki üretimide azalır. Bunun sonucu yaşlanma belirtileri olan ciltte kuruluk ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyalüronik asit verilmelidir. Işık dolgusu, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde derinin kalitesini olumlu yönde değiştirmekte yardımcı oluyor.

Gözaltı ışık dolgusunun etkileri nelerdir ?

Gözaltı ışık dolgusu öncelikle gözaltı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini destekler. Bu bölge için üretilmiş özel bir dolgu maddesidir. İçerisinde yer alan yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini artırmaya, gençleşmesini sağlamaya, şişlik, morluk ve halkaların giderilmesine yardımcı olur.

Işık dolgusunun ciltte kalıcılık süresi nedir? Ne kadar sıklıkla tekrarlanmalı?

Işık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 12 – 18 ay civarındadır. Göz çevresini gençleştirmek, halkalalar ve morluklar için uygulanan gözaltı ışık dolgusunun etkisi ise 1,5 – 2 sene sürebilmektedir. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Işık dolgusunu yaptırmadan veya öncesinde dikkat edilmesi gereken kurallar var mı?

Uygulama öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve yiyeceklerin alımından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde morluklar oluşabilir. Bunun dışında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Yan etkileri var mıdır?

Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

Gözaltı ışık dolgusunu kimler kullanabilir?

Gözaltı ışık dolgusu özellikle gözaltı çukuru olan kişilere uygulanabilir. Bunun dışında gözaltı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltı şişlik, halkalanmalar ve morlukların azalmasına yardımcı olur. Bazen aşırı pigmentli koyu göz halkaları ve büyük gözaltı torbaları olan kişiler için başvurdukları doktorlar cerrahi müdahaleler önerebilirler.

Dolgu maddeleri kullanarak yaşlanma sürecini yavaşlatabilir miyiz?

Cildin yaşlanma sürecine katkıda bulunan pek çok faktör olmakla birlikte, dolgu maddeleri bu sürecin yavaşlatılmasına katkıda bulunan önemli unsurlardan biri olarak dikkat çekmektedir.

TOP