I-lipo - Lipoxcell

Bölgesel Zayıflama

I-lipo, yağ hücrelerinde etkili bir lazer olup, bir bölgesel incelme yöntemidir.

Yağlardan kurtulmak için egzersiz yaptığımızda harcadığımız enerji yağ hücrelerden karşılanır, böylece yağ hücreleri yakılarak tüketilmiş olur. I-liponun temel çalışma prensibi ekzersizle sağlanan etkiye benzer şekilde yağ hücrelerindeki depo yağların harcanması esasına dayanır. I-lipo, “fotobiyomodülasyon” etki ile adipoz (yağ) hücrelerinde trigliserit formunda depolanmış yağın serbest yağ asitleri ve gliserola dönüşünü sağlıyor.

Aynı zamanda yağ hücrelerinde kanallar oluşturuyor. Oluşan serbest yağ asitleri ve gliserol bu kanalardan geçerek ulaştığı lenf yolu aracılığıyla vücuttan uzaklaştırılıyor. Seans sonrası yapılacak egzersizler esnasında sarf edilen enerji ile vücutta dolaşan bu trigiserit yıkım ürünlerinin tekrar yağ oluşumuna dönüşümü engellenmelidir. Eğer yeterli egzersiz yapılmazsa ya da beklenenden daha fazla yağ asidi ve gliserol serbest kalmışsa, çözülen yağ eski hücrelerine geri dönecektir.

I-lipo uygulama seansları ne kadar zaman alır? Kaç seans uygulama gerekir?

Seanslar her bir bölge için ortalama olarak 20 dakika sürer.1 ay boyunca haftada 2 kez olmak üzere toplamda 8 seans uygulamak gerekir. Seans sonrasında ortalama 20 dakikalık egzersiz yapılır.

I-lipo vücudun nerelerine uygulanabilir?

I-lipo vücudunuzda istenilmeyen yağların biriktiği çenealtı, karın, kalça, kol, bacak gibi bölgelerde kullanılabilir.

İ-lipo uygulamasının sakıncalı olduğu durumlar var mıdır?

Şayet varsa dövmelerinizin üstü kapatılmalıdır. I-lipo uygulaması esnasında yağ hücreleri hariç diğer etraf dokulara zarar vermez. Ciddi bir rahatsızlığınız varsa uygulama öncesi tedavinizi planlayacak doktorunuza danışınız.

TOP