Soğuk Lipoliz

Bölgesel İncelme

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipolizde, cilt yüzeyini korunur ve cryo enerji diğer dokulara zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanmaktadır?

Soğuk Lipoliz vakumla çektiği yağa -10 dereceye kadar soğuk uygular.

Hedeflenen yağ hücreleri donmaya başlar.

Donan yağ hücreleri işlevini yitirir biyolojik olarak fagosite olur ve vücuttan atılır.

Tedavi sonrasında azalan yağ hücre sayısı bir daha artmaz bu sebeple kalıcı incelme sağlanır.

Soğuk Lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için criyopedler ile vücudunuzun uygulanacak kısmı kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık 1 saat sürecek tedavisinin işlemine başlar. Yağ tabakasının bulunduğu alanı -10 dereceye kadar soğutur.

İşlem sonrasında ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar .

1-2 ay gibi bir sürede uygulamanın yapıldığı bölgede -60 ile oranında bir incelme meydana gelecektir. Önce elinizin altındaki yağlarda bir yumuşama hissedersiniz , 1-2 ay sonra hem elle tutulduğunda hemde gözle görülen bir fark anlaşılır haline gelir. Soğuk Lipoliz aynı bölgeye 1-3 seans uygulanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Göbek,bel,alt-üst karın,sırt,sütyen alt bölgeleri,bacak,basen ve kollara uygulanabilmektedir. vücudun göbek, yan bölge sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt ,basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin -40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayabilen bir tedavidir.

TOP